НАЈДОБРИОТ ФУДБАЛЕР Е СИГУРЕН ОД БЕЛАТА ТОЧКА

Роналдо го казни Начо, Португалија по само три минути води со 1-0 (ВИДЕО)

Португалија води на дуелот со Шпанија по само три минути игра. Кристијано Роналдо од белата точка биеше прецизно, откако претходно Начо го фаулираше во казнетиот простор.

објавено: 15 јуни 2018 - 20:14

Ако се суди според стартот, дуелот меѓу Португалија и Шпанија ќе биде доста интересен. Начо во втората минута го фаулираше Кристијано Роналдо, кој беше прецизен од белата точка за водство од 1-0.

За ѕвездата на португалската репрезентација ова беше прв погодок против Шпанија.

Најново во Меѓународен Фудбал