ВОЗБУДУВАЊА НА „ЛУЖЊИКИ“

НОВИ ПРОДОЛЖЕНИЈА: Перишиќ ги фрли во транс хрватските навивачи! (Видео)

Веќе трет пат по ред „коцкестите" играат 2x15 минути на СП, а „Гордиот Албион" по втор пат.

објавено: 11 јули 2018 - 21:51

Уште во петтата минута поведе Англија со 1:0!!! Каков гол на Трипие. Одлично го изведе слободниот удар и го погоди десниот горен агол, Субашиќ тука ништо не можеше.

Хрватите во вториот дел мораа да одат по израмнување, а тоа се случи во 68. минута кога стрелец беше Иван Перишиќ.

Наскоро ќе го дознаеме противникот на Франција во големото финале...

Најново во Меѓународен Фудбал