ЛЕТ ДО РУСИЈА ВО ВИСОК СТИЛ

Мундијалска треска: Аргентина со „Ролинг Стоунс“, Нигеријците веќе шампиони! (Фото)

Светскиот вицешампион Аргентина пристигна во Русија, со авион кој припаѓа на легендарната рок група „Ролинг Стоунс". Нигеријците со необичен стајлинг, погледнете!

објавено: 14 јуни 2018 - 13:47

„Гаучосите" ја искористија можноста да направат селфи пред полетувањето, а Нигерија која е во иста група со Аргентинците веќе го привлекоа вниманието на себе поради дресовите во кои ќе играат на Мундијалот.

Во групата Д на СП се наоѓаат уште Исланѓаните и Хрватите, првите натпревари ќе се одиграат на 16. јуни, во Москва ќе се соочат Аргентина-Исланд, а во Калининград Хрватска-Нигерија.

И останатите репрезентации го привлекуваат вниманието, имено Французите на патот се однесуваа како тинејџери кои отишле на екскурзија, а Мароканците како т.н. „Лавови од Атласот" во својот авион направија една хип-хоп журка.

 

Најново во Меѓународен Фудбал