БЕЗПОТРЕБНО ЗА ЕДНО ВРВНО НАТПРЕВАРУВАЊЕ, ЛИГА НА ШАМПИОНИ!

Вознемирувачки сцени од Атина, со молотови коктели кон навивачите на Ајакс! (ФОТО+ВИДЕО)

Атина во текот на понеделникот беше во пламен, продолжи и денеска непосредно пред одигрувањето на натпреварот од Лигата на шампионите против АЕК и Ајакс.

објавено: 27 ноември 2018 - 20:26

Судир на навивачите на двата клуба на Олимпискиот стадион во главниот град на Грција, а тука меѓу нив мораше да реагира и полицијата.

На вознемирувачките снимки кои кружат низ социјалните мрежи се гледаат фрлање на факели, жестоки тепачки, а сега како и еден грчки хулиган на атлетската патека со молотов коктел погоди право во навивачите на Ајакс, а дел од нив со крв на главите...

Најново во Меѓународен Фудбал