ХЕРОЈОТ НА ЦРВЕНА ЅВЕЗДА

„Делиите“ ќе почнат да го слават ПАВКОВДЕН (видео+фото)

Горат социјалните мрежи...

објавено: 7 ноември 2018 - 14:00

Милан Павков стана херојот на Црвена Ѕвезда, затоа што против моќниот Ливерпул постигна два гола и така донесе историски триумф на „црвено-белите".
Двата гола на „црвените" за неполни осум минути (22 и 29.минута од играта), беа доволно за сјајниот напаѓач си го зацементира своето место во срцата на „црвено-белите навивачи.
Цела „Маракана" пееше во чест на овој сјаен фудбалер.
„Eј Павлов скокни, дај им гол со глава..."
А освен тоа„, Делите" го прогласија 6. ноември за Павковден! 

Најново во Меѓународен Фудбал