„Марка“ традиционално ги избра најголемите разочарувања

Кои се најлошите играчи за минатата сезона?

Ден по изборот на ФИФА, шпанскиот весник „Марка“ ги подели наградите за најслабите актери во фудбалската 2017/2018.

објавено: 25 септември 2018 - 11:15

Шпанска „Марка", традиционално секоја година по изборот на најдобрите според ФИФА, насловен како „The Best", прави своевидна пародија на настанот со свој избор насловен како „The Worst".
Оваа година, според еден од најпопуларните спортски весници на планетава, наградите за „најлоши" за изминатата сезона отидоа во рацете на:

Најлош голман: Лорис Кариус (Ливерпул)
Најлош дефанзивец: Виктор Линделоф (Манчестер Ј.)
Најлош играч за врска: Весли Снајдер (Ница)
Најлош напаѓач: Алексис Санчез (Арсенал)
Најлош тренер: Винченцо Монтела (Севиља), Хорхе Сампаоли (Аргентина) и Франк де Бур (Кристал Палас)

и за крај, најлошиот тим на сезоната:

 

Најново во Меѓународен Фудбал