ГЛУПОСТ НА ВЕКОТ ВО ИТАЛИЈА

Полуд од Суарез и Тајсон: го гризна противникот за – бутот?! (ВИДЕО)

објавено: 9 март 2014 - 09:45

Енис Надаревиќ, босанскиот фудбалер на италијанскиот второлигаш Бари очигледно има инспирација од Луис Суарез и Мајк Тајсон и тоа за – луди работи. На дуелот со Ланчиано, тој покажа дека е полуд и од Суарез и Тајсон, па при еден обичен дуел го гризна Диего Фалчинели за бутот. На Апенините најавија дека го очекува суспензија од десет меча.

nadarevic

Најново во Меѓународен Фудбал