ТРЕНЕРОТ НА ЈУВЕНТУС ОТКРИВА

АЛЕГРИ: Роналдо е многу смирен, на него не влијаат обвинувањата за силување!

Предводникот на „Старата дама" Масмилијано Алегри денеска рече дека Кристијано Роналдо „доста смирен" и покрај новите обвинувања...

објавено: 11 јануари 2019 - 21:15

Предводникот на „Старата дама" Масмилијано Алегри денеска рече дека Кристијано Роналдо „доста смирен" и покрај новите обвинувања...

„Случајот на Роналдо е приватна работа. Го видов, и беше доста смирен. Ќе игра во сабота против Болоња. Ќе видиме колку"- рече Алегри на конфенренцијата за новинари во Торино.

Полицијата бараше примерот за ДНК од Роналдо во истрагата поврзана со обвинувањата на Кетрин Мајорга дека ја силувал во Лас Вегас во 2009 година и платил да молчи.

Најново во Меѓународен Фудбал