ОВАА КАТЕГОРИЈА Е НАЈЗАНИМЛИВАТА ЗА НАВИВАЧИТЕ

ФИФА: 10 преубави голови, кој ќе ја земе наградата „Пушкаш“? (ВИДЕО)

Светската фудбалска федерација ги објави номинираните за наградата „Пушкаш" во изборот за најдобар погодок на сезоната.

објавено: 3 септември 2018 - 17:30

Во конкуренција се наоѓаат Бејл, Черишев, Христодопулос, Де Араскаета, МекГри, Меси, Павар, Кварежма, Салах и Роналдо.

Оној на Кристијано Роналдо, односно „ножичките" за тогаш неговиот Реал Мадрид против својот сегашен Јувентус, веќе доби награда пред шест дена за најдобар гол на годината според гласањето на сајтот на УЕФА.

ЗА СВОЈОТ НАЈОМИЛЕН ГОЛ ОД ОВОЈ ИЗБОР НА ФИФА МОЖЕТЕ ДА ГЛАСАТЕ ТУКА

НОМИНИРАНИТЕ 10 ГОЛОВИ МОЖЕТЕ ДА ГИ ПОГЛЕДНЕТЕ ТУКА

 

Најново во Меѓународен Фудбал