КАКОВ ПОЧЕТОК НА НАТПРЕВАРОТ

Доделен вториот најбрз црвен картон во историјата на СП (Видео)

Јапонија одлично го отвори натпреварот против Колумбија и рано стигна до водство.

објавено: 19 јуни 2018 - 14:28

Јапонците поведоа со голот на Kагава од пенал, а виновен за досудениот пенал беше Карлос Санчез.

Поради играње со рака, односно спречување на погодок беше веднаш санкциониран со црвен картон и малку недостасуваше да оствари неславен рекорд.

Имено, црвениот картон на Колумбиецот од четвртата минута е вториот најбрз кој еден играч го добил на Мундијалите.

Најново во Меѓународен Фудбал