НАВИВАЧИТЕ ГРМЕА ПРЕД СТАДИОНОТ „КРЕСТОВСКИ“

БРАЗИЛЦИТЕ БЕЗ МИЛОСТ: О Маскерано, Меси чао чао...! (Видео)

Дебаклот на „гаучосите" кој го претрпеа на дуелот против Хрватска (0-3) како да ги инспирираше фановите на Бразил пред одигрувањето на дуелот со Костарика.

објавено: 22 јуни 2018 - 22:30

Пред стадионот „Крестовски" навивачите на бразилската репрезентација со песна уште повеќе ја зголемија болката кај аргентинските играчи.

„О Ди Марија, о Маскерано, о Меси чао, Меси чао, Меси чао чао чао...Аргентинците сега плачат, бидејќи ние го освојуваме ова Светско првенство", грмеа навивачите на Бразил.

Во продолжение слушнете ја песната „Бела Чао":

Најново во Меѓународен Фудбал