Меѓународен Фудбал

НЕВЕРОЈАТНО ОТВОРАЊЕ НА ОСМОТО КОЛО ВО ГЕРМАНИЈА

„Петарда“ од соништата: Историја е испишана во Бундеслигата! (ВИДЕО)

Биелса донираше 2,5 милиони долари во Њувелс Олд...

„Јас добив повеќе од клубот, отколку што можев да му дадам. Сега е време јас да...

„Кралевите“ прават страшен трансфер: 40 милиони...

Дали сепак Реал Мадрид ќе „преговара" со Интер со цел да им помогне на...

Зошто Манчестер Јунајтед е казнет од УЕФА?

Се очекуваше порано или подоцна да има реакција од страна на Европската...

Санчез дал налог до агентите да му бараат нов клуб

9-месечниот период на „Олд Трафорд" излезе дека не е најдобрата етапа од неговата фудбалска кариера.

Лопетеги има помалку од еден час да се спаси од историска катастрофа

Сушата за реал оваа сезона започна по голот на Марко Асенсио во тесната победа над Еспањол на 22 септември, а оттогаш 409 минути европскиот шампион не знае како да постигне гол.

Реал ќе игра во „Купот на кралот" во Африка!?

Во 1/16 финалето од шпанскиот куп. "кралскиот клуб" е гостин на Мелиља, клуб од истоимената шпанска енклава на медитеранскиот дел од брегот на Мароко...

Атлетико (М) му нуди нов договор на Чоло

„Јас сум оној кој го доведе Симеоне во Атлетико. Тоа е едно од моите најдобри решенија“, вели спортскиот директор на Атлетико (М), Анхел Хил Марин.

Кокорин и Мамаев можат да заглават 5 години зад решетки!

Рускиот суд денеска ќе одлучува за инцитентите во кои беа вклучени двајцата некогашни репрезентативци на „Зборнаја“.

„БИЛД“ најавува: Венгер ќе биде промовиран во нов тренер на Баерн

По само неколку месеци работа, Нико Ковач заминува од Минхен, а на негово место доаѓа довчерашниот менаџер на Арсенал, Венгер.

Вонредно во Минхен: Или останува или отказ, Ковач на „тапет“!

Веќе одреден период се тресе клупата на хрватскиот тренер, баварскиот великан најави дека стратегот по обичај ќе го води петочниот прес од 12:00 часот во пресрет на првенствениот натпревар против Волфсбург в сабота.

УЕФА забрани пет парови: Украина-Русија, Косово-Србија...!

Во Даблин (Ирска) на 2. декември 2018 година со почеток од 12:00 часот ќе биде одржана ждрепката за квалификациските групи за Европското првенство 2020.

Ал-Келаифи го продава Нејмар за 220 милиони евра!

Нејмар има договор со претседателот на ПСЖ, Насер Ал-Келаифи, дека може да го напушти клубот доколку некој за него извади понуда тешка 220 милиони евра.Ова е веста која денеска доаѓа од шпански извори, по наводниот...

ОФИЦИЈАЛНО: Лук Шо уште 5 години на „Олд Трафорд“

Младиот англиски репрезентативец го прифатил понудениот 5-годишен „дил“ со својот сегашен клуб.

Pages