Кошарка

ОСТАНА НЕДРАФТУВАН ОВАА СЕЗОНА: Сега потпиша еден...

Неверојатен напредок за Алонзо Трир во само неколку месеци...

„Тргна возот", може ли АВ Охрид да го сопре...

Кожув уште на стартот, во првото коло, па мала пауза, а потоа во низа, Фени...

МЗТ е втор, ама може(ше) да биде поблиску до...

На крајот на првиот дел, општ впечаток е дека „металците" направија само еден...

Џордан или Леброн, дајте луѓе, не ме навредувајте!

Еден од најдобрите бекови во историјата на НБА лигата, изјави дека Мајкл Џордан е најдобриот играч на сите времиња, и дека не постои простор за било какво дебатирање на таа тема.

Кој ќе биде селектор на младинците?

Стручниот Совет на МКФ, треба да ги разгледа планот и програмата за работа на двајцата кандидати, по што треба да донесе став кој ги исполнува условите да биде избран за нов предводник на селекцијата „Под 20" години.

Каде се оние старите, добри Рокетс? (ВИДЕО)

Кошаркарите на Јута Џез го декласираа тимот од Тексас со (118:91), и со третиот триумф во последните четири средби им се приближија на тимовите кои се на местата кои водат во плеј-офот од Западната конференција.

Кочов: Им честитам на момците за борбеноста...

МЗТ Скопје дојде до седмиот триумф во второлигашката АБА-конкуренција, на домашен терен ја совлада Сутејска со 94-71.

„Јуриш" преку Сутјеска за одбрана на макси-ефектот во Аеродром!

„Металците" постепено го кршеа отпорот на гостите од Никшиќ, и на крајот ја поминаа Сутјеска (94:73).

Сутјеска мора да се помине!

Вечерва, од 19.часот, во СЦ „Јане Сандански" каде гостува екипата на Сутјеска од Никшиќ. Екипа која во досегашниот дел забележа скор од четири победи и пет порази, кој ги става во долниот дел од табелата во АБА 2 лигата.

Макаби дочекан во Истанбул со нацистичка порака!

Кошаркарите на „гордоста на Израел" допатуваа во турскиот мегаполис, каде вечерва ќе играат против Дарушафака како дел од 11. коло на Евролигата.

Кари и Леброн до 42, ама Џорџ броеше до 47! (ВИДЕО)

Кошаркарите на Голден Стејт и на ЛА Лејкерс славеа сигурни победи над Кливленд односно Сан Антонио. Но херојот на вечерта е сепак Пол Џорџ.

Две „23" во Ел-Еј (ВИДЕО)

Еден од синовите на „Кралот Џејмс", Брони, тргна по неговиот пат...

ГЕТОВ: Се надевам дека ја оправдавме улогата на добри домаќини!

Не беа премногу забележливи, не беа „видени" од страна на спортската, и пред се кошаркарската јавност. Но луѓето од КК Кожув, предводени од Ѓорѓи Гетов се погрижија гостувањето на нашиот сениорски национален тим, оние денови на празник на кошарката во Гевгелија, да бидат тоа, и во онаа вистинска смисла на зборот.

Pages