Кошарка

Србија се посрамоти во Естонија

И Србија вечерва имаше лоша вечер, на гостувањеѕо кај Естонија беше совладана...

„Среќни сме, но по овој меч мора добро да...

Можеме да се радуваме на пласманот во квалификациите за Евробаскетот 2021...

Давитков: Се мачевме две години за да стигнеме до...

Повеќе од две години траеше битката на Македонија за враќање во квалификациите...

Костоски ја заврши репрезентативната кариера

Македонската репрезентација со соочува со големи проблеми пред гостувањето кај Романија во последниот претквалификациски дуел за пласман на ЕП 2021. 

Трајковски и натаму виси, Хендрикс од утре на тренинг

Бојан Трајковски и натаму е надвор од репрезентативниот строј, шансите да настапи на дуелот со Романија се минимални. 

БАЛКАНСКАТА ТРОЈКА УЖИВАШЕ НА ОЛ-СТАРОТ: Со Лука и Богдан зборуваме на ист јазик...

Ол-стар спектаклот веќе е зад нас, заврши со главниот меч меѓу Западот и Истокот. Вовед на собирот во Шарлот му дадоа „ѕвездите во подем“, а таму имаше тројца играчи од Балканот. Џеди Осман, Турчинот кој е родум Охрид, Лука Дончиќ од Словенија и Богдан Богдановиќ од Србија. Заедно уживаа во дружбата, а благодарение на Осман, Македонија имаше свое место на Ол-Стар викендот. 

НЕ ГИ ОПРАВДАА ОЧЕКУВАЊАТА: Леброн и дружината со пресврт до триумф (ВИДЕО)

Тимот на Леброн (Запад) со 178:164 го победи тимот на Јанис (Исток) со пресврт во третата четвртина и во натпревар во кој одбраната скоро и да ја немаше.

Дончиќ во „елемент“ на ол-старот во Шарлот (ВИДЕО)

Дончиќ беше посебно расположен во мечот меѓу САД и Светот, кој е дел од ол-стар викендот во Шарлот.

Партизан ја победи Ц. Звезда и го одбрани Купот на Радивоjе Кораќ

Одлуката за победа на Партизан падна во последната стотинка од средбата и тоа од линијата за слободни фрлања.

Забивање за кое долго време ќе се зборува: Стеф Кари во мисла дали да гледа (ФОТО)

За ремек делото на Хамиду Дијало, кој е победник во натпреварот во забивање на Ол-старот долго време ќе се зборува. Во стилот на Супермен леташе преку Шекил О'Нил и остави без зборови буквално сите. На социјалните мрежи може да се сретнат бројни коментари, но и интересни фотографии, една од нив е со Стеф Кари. Ѕвездата на Голден Стејт беше во дилема дали да го гледа Супермен-забивањето. 

Темелковски: Работиме да ја вратиме кошарката на претходното ниво, бевме на дното

„Наша цел е да играме на едно ЕП. Се надеваме дека ќе го минем еовој циклус според планираното и ждрепката ќе ни додели добри противници“, вели спортскиот директор на МКФ, Владимир Темелковски. 

Џо Харис го преслуша Стеф Кари во тројки (ВИДЕО)

Џо Харис од Бруклун е победник во натпреварот во шутирање во тројки на НБА Ол-Старот. 

Тејтум погоди луда тројка и го победи Јанг во вештини (ВИДЕО)

Џејсон Тејтум е победник во натпреварувањето во вештини на Ол-Старот во Шарлот. 

Pages