Кошарка

Џеј-Ар Смит со интересна констатација за очајот на Кавси

Дали Кливленд намерно ги губи натпреварите?

Симоновски се врати, ќе ни требаат неговите...

Селекторот на репрезентацијата во машка сениорска конкуренција, Јорданчо...

Хендрикс не може – Витингтон мора!

Ричард Хендрикс го информирал Јорданчо Давитков дека поради семејни причини (...

КАКО ЗА КРАЈ НА КОШМАРНИТЕ КВАЛИФИКАЦИИ: И...

Селекторот Марјан Лазовски ја „натера" Ивана Кметовска да патува за Хрватска,...

Талентираниот Маслинко ќе учи од НБА-ѕвезди на елитниот камп „Кошарка без граници“!

Играчот на италијанска Стела Азура се најде меѓу најталентирани европски кошаркари родени 1997 година, а ќе биде втор по ред Македонец на овој престижен камп, по ланското учество на Магдевски во Португалија.

Џејмс призна: Дурант ја заслужува наградата за МВП на сезоната

Најдобриот кошаркар во НБА, Леброн Џејмс, лидерот на шампионот Мајами призна дека годинешната награда за најкорисен кошаркар (МВП) во сезоната треба да ја добие неговиот голем рива, Кевин Дурант од Оклахома. На...

Спанулис со тројка од осум метри го реши Панатинаикос (ВИДЕО)

Грчкиот репрезентативец Василис Спанулис, поранешниот соиграч на Перо Антиќ во Олимпијакос беше херој на црвено-белите вечерва во атинското дерби во Евролигата, откако постигна решавачка тројка за победа од 68-65 на...

Прволигашите бараат половина тим да може да им биде составен од странци!

Настап со шест странци, без никакво дополнително условување за задолжително присуство на домашни играчи на паркетот е барањето на Здружението на кошаркарските прволигаши до Управниот одбор (УО) на Македонската...

Војдан Стојановски и Мекејлеб на мегдан со легендарните Данкан, Џинобили и Паркер!

Алба односно Фенербахче ќе се сретнат со С. Антонио на почетокот од октомври годинава и тоа во Берлин односно Истанбул во рамки на „НБА Глобал гејмс“.

Мајами удри во „кулите близначки“, дербито в сабота ќе одлучува за првото место (ВИДЕО)

Мајами повторно го загуби првото место на Истокот. Шампионот беше поразен на гостувањето во Мемфис кој грчевито се бори за влез во плеј-офот на Западот. Кога асовите на Мемфис имаа своја вечер, тогаш противн нив не...

Атланта и без повредениот Антиќ најде лек за некогаш големиот Бостон (ВИДЕО)

Македонскиот репрзентативец ја пропушти синоќешната средба поради болки во скочниот зглоб на десната нога.

Звезда „изгоре“ во рускиот казан

Рускиот кошаркарски клуб, Уникс Казан обезбеди пласман во финалето во Еврокупот откако на домашен терен, убедливо славеше над Црвена Звезда. Иако противникот кој играше со МЗТ Скопје во групната фаза со единаесет поени...

Бруклин дефинитивно го има лекот за Леброн и компанија (ВИДЕО)

На синоќешните шест натпреваери во НБА лигата на дури пет од нив победи славеа гостинските екипи, а највозбудливо беше на дуелот помеѓу Мајами и Бруклин. Ова беше нивен четврти меѓусебен дуел во оваа сезона, а Бруклин...

Атланта поразена од Детроит, Антиќ на еден скок од дабл-дабл учинок! (ВИДЕО)

Кошаркарите на Атланта хоукс не успеаја да дојдат до третата победа во низа, а со тоа и речиси да го осигураат местото во НБА-плејофот, откако синоќа, на домашен терен, загубија во пресметката со Детроит пистонс (95-102...

Pages