Кошарка

Трајковски се приклучува во стројот

Бојан Трајковски доби зелено светло од лекарите, еден од најискусните...

СКАНДАЛ ВО ШПАНИЈА: Реал Мадрид се закани со...

Незадоволни од делењето на правдата во финалето од Купот на Шпанија, кој го...

НБА ѕвездите во 2020 се собираат во Чикаго

Викендот 14 – 16 февруари 2020 година ќе биде резервиран за Ол-стар, кој ќе се...

Кошаркарите за противници добија „пациенти“ кои веќе беа преслушани на ЕП 2011!

Македонските кошаркарски репрезентативци на престојното ЕП 2015 на своја страна ќе ја имаат и поновата традиција, со оглед на тоа што излегле како победници во последните дуели со сите противници во прелиминарната фаза...

Џикиќ не е (пре)задоволен: Можеше полесна група, но добро е што ќе имаме многу навивачи во Загреб!

Селекторот на кошаркарската репрезентација на Македонија, Александар Џикиќ, не е претерано задоволен од денешната ждрепка за групите на ЕП 2015, која ги смести жолто-црвените во групата Д во Загреб заедно со Хрватска,...

Загреб ќе „гори“: Македонија ќе игра против Грција на стартот од ЕП 2015!

Избраниците на селекторот Џикиќ првите три средби ќе ги одиграат против најголемите противници за висок пласман, додека на крајот ќе се сретнеме со релативно послабите Холандија и Грузија.

Балканска војна на ЕП 2015: Македонија ќе игра против Хрватска, Словенија и Грција и тоа во - Загреб!

Кошаркарската репрезентација на Македонија го доби посакуваното и прелиминарната фаза од Европското првенство (ЕП) ќе ја игра во Загреб заедно со селекциите на Хрватска, Словенија, Грција, Грузија и на Холандија, реше...

Репрезентативецот мора на операција: Заврши сезоната за Дамјан Стојановски!

Бекот на „металците“ вчера против Левски ги скинал предните вкрстени лигаменти во коленото поради што ќе мора да паузира најмалку шест месеци, по што ќе треба да мине период на рехабилитација пред да се врати на теренот.

Пред ждрепка за ЕП 2015: Би било идеално да ја добиеме Хрватска и да играме во Загреб!

Ако не се паднеме во хрватската престолнина, тогаш следни подобри варијанти се играње во Берлин односно Монпеље, додека убедливо најлоша, пред сѐ логистички, опција е да се најдеме во прелимианрната група која ќе се игра во далечната Рига.

Оклахома врза две победи по ред против најслабите, Лејкерс преслушани дома од Њу Орлеанс

Оклахома по триумфот против Филаделфија синоќа го совлада вториот најслаб тим во Лигата Детроит со 94-96 на гостински терен. За Пистонс тоа беше дури 12-ти пораз во низа. Кевин Дурент имаше одлична вечер со 28 поени,...

Кога мислите дека ќе додаде тој дава кош: Нов трипл-дабл на Рондо! (ВИДЕО)

Бостон го совлада Вашингтон со 101-93 прекинувајќи ја неговата серија од четири победи, а шоумен на вечерта беше Ражон Рондо со нов трипл-дабл ефект. Плејмејкерот на Селтикс постигна 13 поени, 13 аситнеции и 11 скока...

Експлозивна прва четвртина за Антиќ: Атланта неуништива и против Денвер (ВИДЕО)

Атланта хокс ја продолжи извонредната серија остварувајќи ја шестата победа по ред, овој пат на свој паркет против Денвер. Перо Антиќ и другарите триумфираа со 96-84, благодарение на едно експлозивно прво полувреме во...

Ново шоу на Душко Вујошевиќ: Тргна да ги тепа судиите! (ВИДЕО)

Тренерот на Партизан, Душко Вујошевиќ е вистински шоумен на натпреварите во АБА-лигата. На последниот меч против Мега Лекс кој „црно-белите“ го добија со 89-80, незадоволен од арбитражата, искусниот стратег во третиот...

Pages