Кошарка

Пионерските работи на Леброн кај Лејкерс –...

Портланд беше пресилен за новите ЛА Лејкерс (128:119)...

Евролига: Вилбекин го „уништи“ Будуќност, ЦСКА...

Едвај московска ЦСКА ја совлада одличната Дарушафака со резултат 8075, видливо...

Нормално ли е девојчињa на возраст од 8 до 12...

Редно е за овој евидентиран проблем да се позанимаваат и раководните луѓе на...

Монако „поголем“ од Улм, Шејн Витингтон без шанси во Белград

Кошаркарите на Монако стигна до мошне важен успех на гостувањето во Германија Тимот кој го предводат Сашо Филиповски и Бобан Митев го победи Улм Ратиофарм со (75:65).

„Ракетите" се усмерени кон „Оукленд"

На чекањето му дојде крај... Вечерва тргнува новата сезона во НБА лигата во која не чекаат многу возбудувања. За време на летото, доста екипи менуваа, и во ростерите и во стручните штабови.

„КРАЛОТ Е МРТОВ": Четири „ловци" ја сакаат неговата круна

На чекањето му дојде крај...Вечерва тргнува новата сезона во НБА лигата во која не чекаат многу возбудувања. За време на летото, доста екипи менуваа, и во ростерите и во стручните штабови.

АНДРЕЈ МАСЛИНКО: Натпревар кој мора да го добиеме

„Ниту еден противник во АБА 2 лигата не е наивен, и сигурно нема да го потцениме гостинот од Црна гора. Но, ако одиграме како што знаеме, пред се на ниво на претходните две средби на домашен терен, тогаш мислам дека ќе немаме проблем да дојдеме до посакуваната цел"- смета младиот крилен играч на „металците" пред утрешниот дуел од 4. коло од АБа 2 лигата

И Казахстанци во Лигата на Балканот

Екипата на Барси Атирај ќе биде приклучена во ова издание на БИБЛ лигата како седми учесник. Со оглед на „далечината", клубот од Казахстан ќе добие посебни термини за одигрување на натпреварите.

Големиот Дино Раѓа едвај ги сопре солзите (ВИДЕО)

Големата турнеја на Дино Раѓа откако стана член на „Куќата на славните" во Спрингфилд, стигна до местото каде што почна се – на сплитско „Грипе".

И „кралевите" симнуваат капа за играта на Нено! (ВИДЕО)

Не е мала работа да бидеш стрелец на 15. поени против европскиот клупски шампион. Но веројатно тоа е малку за некои македонски состојби во репрезентативната кошарка.

Мекиќ и кумановци не фермаат „фаворити на хартија“

Адем Мекиќ ја отвори победничката серија на кумановските „сино-белите“ во третата четвртина по која немаше враќање за Гостивар (75:63)

Димитријевиќ прв стрелец против Реал Мадрид

Денеска во четвртото коло од најсилната шпанска кошаркарска лига составот на Хувентуд Бадалона загуби убедливо на гостувањето кај Реал Мадрид со 92:69.

ФИБА ОСТАНА БЕЗ ГЕНЕРАЛЕН СЕКРЕТАР: Почина Патрик Бауман

Првиот оперативец на Светската кошаркарска организација почина на 51 годишна возраст, објавија од канцеларијата во Женева...

Pages