НБА изненадување за фановите

Специјални емотикони за сите НБА ѕвезди кои ќе играат на Ол-Стар мечот (ФОТО)

Изненадување за сите фанови за време на Ол-Стар викендот.

објавено: 12 февруари 2019 - 19:00

НБА лигата во пресрет на Ол-Стар викендот направи специјални емотикони за секој од играчите во стартните состави на најатрактивниот меч следниов виенд. НБА Ол-Стар мечот че се одигра на 17 февруари во Шарлот, а еден против друг ќе се сретнат тимовите селектирани од две големи НБА ѕвезди, Леброн Џејмс и Јанис Антетокумпо. 

Претходно, Џејмс и Антетокумпо по завршувањето на постапката за избор на нивните тимови за првпат во историјата на еден ваков настан направија размена. Џејмс му го понуди на својот колега Бен Симонс, а за возврат да го добие кошаркарот на Оклахома Сити, Расел Вестбрук. И двајцата се согласија на трампата.

Најново во Кошарка