НАЈГОЛЕМИТЕ ГЛУПОСТИ ВО НБА СЕЗОНАТА

„Процесот" е МВП, ама во шоуто „Шектин а фул"! (ВИДЕО)

Центарот на Филаделфија Џоел Ембид е добитникот на овогодинешната награда во шоуто-протргамата која ја реализира славниот Шекил О'Нил, е се однесува на сите оние глупости направени за време на сезоната 2017/2018.

објавено: 14 јуни 2018 - 08:00

Центарот на Филаделфија Џоел Ембид е добитникот на овогодинешната награда во шоуто-програмата која ја реализира славниот Шекил О'Нил, е се однесува на сите оние глупости направени за време на сезоната 2017/2018.
Ол-стар кошаркарот за малку победи пред Леброн Џејмс со 58 проценти од гласовите.
Инаку „Процесот" е шестиот играч кој го добил ова „престижно" признание после Џавал Мек Ги, Кендрик Перкинс, Ото Портер-Јуниро, Џејмс Харден и Расел Вестбрук. 

Најново во Кошарка