СЛОВЕНЕЦОТ ГО ИМАШЕ НА СИТЕ СТРАНИ

Монструозна банана на Дончиќ (ФОТО+ВИДЕО)

Не е само дабл-дабл учинокот на Лука Дончиќ во триумфот над Атланта (114-107). Словенецот го имаше на сите страни, неговата одлична партија ја збогати со монструозна банана. Жртва беше Трае Јанг, првиот пик на драфтот на Хоукси, кои сигурно по овој дуел жалат што Дончиќ им го дадоа на Далас. 

објавено: 13 декември 2018 - 09:30

Најново во Кошарка