Леброн тргна со Лејкерси

„Кралот"се запозна со соиграчите од ЛА (ВИДЕО)

Го направи првиот тренинг со дел од екипата на „езерџиите"...

објавено: 11 август 2018 - 09:00

Повеќекратниот шампион во НБА лигата, Леброн Џејмс, го направи првиот тренинг како играч на Лос Анџелес Лејкерс. Тој момент се случи во салата на Универзитетот УКЛА.

Секако „Кралот" не беше осамне на играчиштетот. Тој се забавуваше на паркетот во друштво на своите нови соиграчи од составот на „езерциите" како Кајл Кузма и Брендон Инграм.
Носителот на четири награди на МВП во НБА лигата, пред извесен период (еден месец) потпиша четиригодишен договор вреден 154 милиони долари А пред два дена за прв пат се појави во златно –пурпурната комбинација на ЛА Лејкерс и го промовираше дресот со бројот 23. 

Најново во Кошарка