МАКСИМАЛНО ГО КОРИСТИ „ОТСУСТВОТО" НА СВОЈОТ ШЕФ

Втора „самостојна" победа за Христовски (ВИДЕО)

Бојан Христовски турка максимално добро како нов прв тренер на Егис Керменд.

објавено: 20 октомври 2018 - 19:42

Казната која ја доби шефот на струката на овој унгарски прволигаш, го „натера" македонскиот тренер да го замени својот „претпоставен", и таа работа засега ја работи мошне добро. Втора недела по ред нашиот стручњак му носи победа на својот тим.
Егинс Керменд со пресврт, убедливо го победи Шопрон (95:78).

Најново во Кошарка