ФИНАЛЕН ТУРНИР ВО М14 лигата

Партизан Мулти Шпед е шампион во пионерска конкуренција!

Кошаркарите на Партизан Мулти Шпед ја освоија шампионската титула во М14 откако во финалниот натпревар во Струмица, славеа над Вардар со 84:73.

објавено: 24 мај 2018 - 19:35

Кошаркарите на Партизан Мулти Шпед ја освоија шампионската титула во М14 откако во финалниот натпревар славеа над Вардар со 84:73.

Пласман во финалето, Партизан Мулти Шпед обезбеди преку организаторот на овој завршен турнир, МВП Струмица.
Младите кошаркари на МВП Струмица ги совладаа противниците од Дино Баскет и го освоија третото место на завршниот турнир во возрасната категорија до 14 години. Организаторите на овој завршен „Фајнал-фор“ турнир славеа со убедливи 90:70.

Најново во Кошарка