ГЕВГЕЛИЧАНИ ДОБИЈА ЗАСИЛУВАЊЕ ОД СРБИЈА

Игор Кесар е нов играч на Кожув

Српскиот кошаркар го засили гевгелискиот прволигаш Кожув

објавено: 18 јануари 2019 - 10:05

Се работи за 26-годишен кошаркар кој кој игра на позиција центар/крилен центар, висок 210 сантиметри. Играл за Слога, Напредак Крушевац, Тамиш, Игокеа,Спартак Суботица, бугарскиот Балкан, а во првиот дел од оваа сезона ги бранел боите на унгарскиот ПВСК Пантерс.

Пред него на гевгелиската екипа се приклучи Американецот Девонтах Вилијамс кој дојде од српскиот прволигаш Спартак Суботица.

Најново во Кошарка