Фудбал

Конечно, цел меч за нашиот дефанзивец

Зајков го одигра првиот меч за Шарлероа оваа сезона

Нов срам, Фенер и Елмас во зоната за испаѓање

Фенербахче на гостувањето кај Акхисарспор беше поразен со 3-0 во рамките на 15...

Прва победа на Јонуз со Аигиниакос

Ова беше трет натпревар за нашиот стратег на клупата на грчкиот тим и прв...

Хари не ќе може да се врати на чело на ФФМ!!!

Со одлуката на Собранието за воведување на старосна граница, веќе извесно е...

Димитриевски во идеалниот тим на колото во шпанската Примера! (ФОТО)

Оваа сезона Столе Димитриевски игра како позајмица во редовите на Рајо Ваљекано од Химнастик Тарагона, и веќе е стандарден во првиот тим, иако од клупата го пропушти последниот дуел во Кралскиот куп каде што неговиот тим е елиминиран во 1/16 финалето дома од Легањес, а од првиот меч имаше убави 2:2.

Барди со 10.100.000 евра е највредниот фудбалер на Леванте!!!

Од 1 декември цената на Енис Барди на „Трансфермаркт" е 10.100.000 евра. Па така заедно со Хозе Луис Моралес, кој ја има истата вредност, Македонецот е со најголема цена во Леванте.

Тасевски: Потребна ни е победа без примен гол

Работнички е еден од двата тима кои не ја оправдаа фаворитската улога, на првиот меч против Македонија ЃП, тимот од „Градски парк" беше совладан со 1-0.

Гласајте за најдобрите во македонскиот фудбал за сезона 2017/18

Како што е веќе познато манифестацијата за избор за најдобри во македонскиот фудбал, „Најдобри во македонскиот фудбал" за натпреварувачката сезона 2017/2018 ќе се одржи на 21. декември во Скопје.

Полјаците се „плашат“ од четири имиња во македонската репрезентација!

Полска е можеби најголем фаворит за врвот во квалификациската група Г за учество на Европското првенство 2020. година.

Валмир Нафиу од Шкендија играч на колото (ФОТО)

Во последниот есенски натпревар од Првата македонска фудбалска лига од 18. коло во градското тетовско дерби трумфираше Шкендија убедливо со 0:3 против екипата на Ренова.

Шкупи ја преброди кризата

Со новиот тренер Умир Каран работата тргна на далеку подобро, па во последните пет меча Шкупи нема пораз. Собрани се доволно бодови да се излезе од опасната зона, а на пролет ќе се гледа само напред.

Ангеловски: Да освоиме што е можно повеќе бодови на воведните мечеви!

Нашиот предводник истакна дека целиот фокус најпрвин ќе биде на воведниот натпревар против Летонија.

Тимот ја исполни обврската на теренот, газдата остана должник

Како ќе изгледа напролет „црвено-црниот" состав на најтрофејниот македонски клуб и со какви амбиции ќе ја продолжи сезоната ќе зависи од тоа дали раководството ќе ги исплати обврски, ќе го земе ли клубот назад под капата Градот Скопје, или ќе се понуди нов спонзор со кој финасиските проблеми ќе бидат минато.

Живковиќ: На Балканот секогаш е „виновен“ тренерот

Екипата на Беласица остана без тренер. Марјан Живковиќ си замина од кормилото на Струмичкиот прволигаш и сега Беласица ќе мора да се впушти во потрага по нов стратег.

Pages