Фудбал

УШТЕ ЕДНА МЛАДИНСКА СЕЛЕКЦИЈА ЌЕ ИГРА ПРИЈАТЕЛСКИ НАТПРЕВАРИ

Пионерите на „контроли“ со Црна Гора

Во Букурешт по појасна „слика" за...

Машката селекција на Македонија за играчи под 16 години деновиве е во Букурешт...

Несторовски погоди за водство на Палермо (ВИДЕО)

„Несторгол“ веќе го постигна и 4 гол во новата сезона во Серија Б лигата во...

Вардар прашува: Кој донесе одлука дали голот е...

ФК Вардар вечерва со дилема: Кој всушност ја донесе одлуката дека голот на...

Секулов го обвинуваат, а тренира со Роналдо и Кансело! (ФОТО)

Македонија е во група со Шпанија, Израел и Фарски Острови. Првиот дуел го играме против Шпанија на 20. октомври во 14:30 часот, во истиот термин на 23. и 26. октомври ќе се соочиме со селекциите на Израел и Фарски...

Аматерите надиграни од руската Чајка

Нашата аматерска репрезентација сочинета исклучно од играчи кои што се дел од второлигашката конкуренција се докажува во Северна Ирска каде што игра три силни натпревари. Денеска во рамките од групата 1 претрпе пораз од селекцијата на Русија (Јужен регион - Чајка) со резултат 4:0 на стадионот Сноуграндс во градот Колрејн.

Може ли „Дијамантот“ во Премиерлигата: Елмас замена за Муса Дембеле!?

Нашиот играч во изминатиот период настапуваше за сениорите во новите натпревари од УЕФА Лигата на нации каде што имавме половичен учинок.

Дуел против Роналдо: Може ли „Гранде“ Пандев до нова мајсторија против Јувентус? (ВИДЕО)

После завршувањето на репрезентативните обврски, Горан Пандев повторно им се врти на клупските, оние во Џенова и секако новите првенствени дуели во Серија А.

Вардар - Шкендија, дуел од висок ризик

Македонскиот вицепрвак, Вардар пред неделниот дуел со Шкендија излезе со неколку важни информации за оние кои ќе сакаат да го гледаат мечот на стадион. 

Стојчевски е новиот Извршен директор на ФК Пелистер

На денешната седница на Собранието на клубот, и официјално беа избрани новите водечки лица во ФК Пелистер.

Треневски на кормилото на Ком

По само неколку месеци без ангажман, Виктор Треневски постигна договор со црногорскиот второлигаш Ком од Златице.

ЏИЏИ: Ренова има потенцијал за висок пласман

Наша цел ќе биде на секој натпревар без разлика со кого и каде играме да одиме на победа. Првиот тест ни е пред нашите гледачи со Рабтнички кого го почитуваме, но сметам дека бодовите ќе бидат запишани на нашето конто, вели тренерот Илиевски. 

Фановите на Лидс Ј. бараат Алиоски да биде резерва

По двонеделната пауза за меѓународни репрезентативни натпревари во Лигата на нации, викендов и нашите репрезентативци се враќаат со клупски обврски. Едно од најспоменуваните имиња од почетокот на сезоната е она на Езџан...

На Запад нема одлагање, на Исток две кола поместени

Продолжението на првенството во источната конкуренција ќе биде со 10. коло на 30 октомври, а другото заостанување ќе се надополни во следната репрезентативна пауза. 

Pages