Фудбал

МАКЕДОНИЈА У17 НЕДЕЛАВА ЌЕ ОДИГРА ДВА МЕЧА

Станковски ќе тестира со Вардар и Работнички

Пандев казнет со 2,000 евра поради глумење на фаул

Дисциплинската комисија при Италијанската фудбалска федерација одреди 12 казни...

Антовски со Динамо ќе игра осминафинале во...

Динамо Загреб ја елиминира московска Локомотива и се пласира во осминафиналето...

ОФИЦИЈАЛНО: Договорено е формирање на Здружение...

Денеска во просториите на ФФМ претставниците на нашите прволигашки клубови имаа...

Илиев поцрвене, Барселона го елиминираше Арсенал

Илиев го фаулираше најдобриот фудбалер на Барселона Ел Хадади, а главниот судија веднаш го исклучи од мечот.

„Рисчињата“ сами себе се победија

Репрезентацијата на Македонија до 19 години претрпе пораз со 1-2 на првиот од двата пријателски натпревари против Романија, кој се одигра на теренот во склоп на комплексот на Фудбалската федерација на Македонија. „...

Пресврт победа на Пелистер над жилавата Македонија Ѓ.П.

Пелистер со пресврт со 2-1 ја победи Македонија ЃП во најемотивниот натпревар одигран во Битола и зелено-белите освоија витални три бода за да останат во мртвата трка за шампионската титула во Првата фудбалска лига....

Битола емотивно се прости од Петар Милошевски (ФОТО)

Родната Битола последното испраќање од Петар Милошевски го имаше на стадионот под Тумбе кафе, пред почетокот на средбата Пелистер - Македонија Ѓ.П. Околу 1.500 гледачи и во работен ден го исполниот битолскиот стадион и...

„Рисчињата“ тестираат против Романија

Младинската фудбалска репрезентација на Македонија на играчи до 19 години денеска со почеток од 15 часот ќе одигра пријателски натпревар против соодветната селекција на Романија. Мечот ќе се одигра на теренот кај...

Натпреварите од 28.коло ќе се играат в сабота

По повод празникот Велигден, Фудбалската федерација на Македонија направи промена на терминот на одигрување на натпреварите од Првата лига. Сите натпревари од 28.коло ќе се играат на 19 април, сабота, со почеток од 16...

Спирковски на „Железарница“, Марковски главен во Ѓорче Петров

Фудбалската федерација на Македонија денеска ги делегираше судиите за претстојните полуфинални натпревари од Купот на Македонија. Првите натпревари се играат утре, а се среќаваат Работнички против Брегалница, додека...

Илиев со Арсенал ја напаѓа Барселона

Младиот македонски репрезентативец вечерва од 18 часот со својот тим Арсенал и гостува на Барселона во рамки на четвртфиналето во младинската Лига на шампиони. Нашиот голман повторно би требало да биде прв избор помеѓу...

Пелистер и Македонија Ѓ.П. го затвораат вториот круг

Трагичната смрт на Петар Милошевски го одложи натпреварот помеѓу Пелистер и Македонија, па затоа овие две екипи денеска од 14 часот ќе го комплетираат 22.коло од Првата фудбалска лига. Со овој дуел завршува вториот круг...

Ривали на теренот, но пријатели надвор од него

Екипата на Работнички направи голем гест и го посети фудбалерот на Вардар Илчо Наумоски во болница по тешката повреда, што ја заработи на саботното скопско дерби. Напаѓачот на „црвено-црните“ играше само пет минути...

Pages