Фудбал

ОТКАКО ПРЕТХОДНО БЕШЕ ДОГОВОРЕН АГИМ ИБРАИМИ

Нова „бомба“ во Тетово: Зени Хусмани ја засили Шкендија

Тренерот на Фенербахче го „предупредува“ Елмас

Стратегот Ерсун Јанал со забелешка за македонскиот репрезентативец, податок кој...

Петар Љамчевски потпиша за Пелистер!

Довчерашниот фудбалер на Силекс по неколкудневни преговори со раководството на...

За малку супер-гол на Ристовски во триумфот на...

Денеска во рамките од 18. коло во најсилното португалско фудбалско првенство...

Велкоски го потврди триумфот на Сараево

Голгетерот во одлична форма во својот нов тим

Неџипи во фантастична голгетерска серија

Ндерим Неџипи не е голгетер, а неговата основна работа на теренот е да асистира и да креира за соиграчите, но откако го облече дресот на Партизани од Тирана, едноставно не престанува да ги тресе противничките мрежи....

Јаховиќ ја спаси Ворскла од пораз и голот му го посвети на Милошевски (ФОТО+ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативен напаѓач Адис Јаховиќ постигна гол за Ворскла и го спаси својот тим од пораз пред домашните навивачи од Зорја во рамки на 18.коло во украинската Премиерлига. Гостите поведа со голот на Боли...

Турново на врвот, соседско реми во Тетово

Екипата на Турново се искачи на првото место на табелата откако со минимални 1-0 славеше на гостувањето кај последнопласираниот Гостивар во 22. коло во Првата македонска фудбалска лига. Турновци поведоа уште во првото...

Дејан Блажевски донесе победа за Хазар

Македонскиот фудбалер, Дејан Блажевски, донесе победа за Хазар од Ланкаран откако го постигна единствениот гол на мечот против Сумгаит Сити. Нашиот фудбалер, го одигра целиот меч за Хазар и со дебитантски гол, ја донесе...

Турново брка триумф за лидерска позиција

Екипата на Турново ќе оди на победа на гостувањето кај Гостивар (14 ч.) со која ќе се искачи на врвот на Првата македонска фудбалска лига. Турновци се на само три бода од водешката двојка Работнички и Вардар, но со...

„Комитите“ го фрлија дресот на Асани!

Талентираниот фудбалер на Вардар, Јасир Асани, кој беше стрелец на единствениот гол за неговата екипа во вчерашниот пораз од Работнички со 1-2 по завршување на мечот отиде кај најверните симпатизери „Комитите“ и им го...

Реална криза во Вардар, нешто мора да се менува

Уште не е ништо загубено, но шампионот мора да влезе во шампионски ритам многу брзо ако не сака веќе во мај да биде симнат од престолот.

Клинички центар „ФК Вардар“

Вардар дефинитивно нема среќа со повредите оваа пролет. Малерот започна уште за време на подготовките кога во Анталија се повреди Филип Ивановски, а потоа и голманот Игор Павловиќ. Од претходно посериозна повреда имаше...

Трето реми по ред за Цапар и Спартак

Фудбалерите на Спартак Златибар Вода од Суботица, каде што тренер е македонскиот стручњак Драги Канатларовски, како да се специјализираа за нерешени исходи. Трет пат по ред го делат пленот оваа пролет, а бодот кој го...

Pages