Фудбал

АЛБАНСКИОТ ПРВОЛИГАШ НАЈДЕ РЕШЕНИЕ МЕЃУ СТАТИВИТЕ

Шишковски пред трансфер во Кукеси

„Бомбата“ пукна: Агим и официјално во Шкендија!

Она што беше најавено се оствари. Агим Ибраими е нов фудбалер на Шкендија

Втор пораз за Чеде во африканската ЛШ

Клубот кој го предводи Чеде Јаневски изгуби на домашен терен од тунискиот Клуб...

Скаутите задоволни од првиот камп на Емполи во Битола (ФОТО)

Преку 50 деца на возраст од 12 до 16 години од Македонија и од соседството викендов продефилираа на првиот камп на италијански Емполи, кој се одржа во Битола на терените на „Павел Шатев“, по што скаутите на овој клуб,...

Хрватите им се потсмеваат на Камерунците: Зарем мислевте дека Македонија може нас да нѐ имитира!

Македонската фудблска репрезентација загуби вчера со 0-2 во пријателскиот меч со Камерун во австриски Куфштајн, меч кој беше посебна подготовка на „нескротливите лавови“ пред претстојното Светско првенство во Бразил....

Јунски двомеч со Кина: Ѓуровски ќе ги тестира прволигашките играчи

Македонската фудбалска репрезентација во јуни ќе одигра два пријателски натпревари со репрезентацијата на Кина. Натпреварите би требало да се одиграат на 18 и 22 јуни во градот Шенјанг. Селекторот Бошко Ѓуровски на овие...

Бериша повторно во Шкендија

По пауза од една сезона дефанзивецот Седат Бериша се врати во екипата на Шкендија, откако денеска потпиша двегодишен договор. Минатата натпреварувачка година тој ја мина во редовите на Металург, но поради лошата...

Пачовски неинтонирањето на македонската химна го нарече - скандалозно!

Еден од најискусните фудбалери во македонската фудбалска репрезентација Томе Пачовски беше изнервиран по скандалозниот почеток на пријателскиот натпревар со Камерун. Македонската химна не беше интонирана, туку два пати...

Ѓуровски задоволен само од двајца-тројца

Македонската фудбалска репрезентација доживеа пораз од 2-0 од селекцијата на Камерун на пријателскиот натпревар одигран во Куфштајн, Австрија. Селекторот Бошко Ѓуровски имаше доста проблеми со составот, бидејќи многу...

„Лавовите“ сѐ уште нескротливи за нас: Камерун вторпат подобар од Македонија!

Ниту во петтиот натпревар против африканска селекција, македонската фудбалска репрезентација не успеа да забележи победа. Вечерва во австриското гратче Куфштајн, во пријателски дуел Македонија втор пат во својата...

Винари покажаа како се радува на успех, макар и во трета лига (ФОТО)

Да видеше човек што се случуваше вчера во Неготино, ќе се запрашаше како е можно во македонскиот фудбал колку пониска е лигата толку повеќе да се сака фудбалот. Екипата на Вардар од Неготино го освои првото место во...

Голем пропуст на организаторот: Не се интонираше македонската химна!

Пријателскиот натпревар меѓу фудбалските репрезентации на Македонија и Камерун, кој во моментов се игра во Куфштајн, Австрија, почна со голем пропуст на организаторот откако наместо македонската химна два пати беше...

Македонија - Камерун: Формациска поставеност (ФОТО)

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Бошко Ѓуровски уште вчера објави дека денеска против Камерун ќе игра со нова формација 4-3-3 и ги соопшти имињата на стартната постава. Денеска веќе е јасно и кој...

Pages