Фудбал

РЕПРЕЗЕНТАТИВЕЦОТ ВО НОВИОТ ДЕНЕШЕН НАСТАП ЗА ЛИДС

Чемпионшип: Прекрасен погодок на Алиоски против Стоук! (ВИДЕО)

Ибраими: Шкендија е во моето срце, заеднички...

Како што е и веќе познато, Агим Ибраими се врати во Шкендија, дефинитивно...

Вардар со пораз стартуваше на подготовките во...

Вардарци денеска го одиграа првиот контролен натпревар на подготовките во...

Еуфорија во Тетово: Агим се врати дома

Сега веќе и официјално!  Супер засилување за Шкендија. Агим Ибраими е нов...

„Цермат“ го купува Пелистер, општината ќе задржи 25 отсто од клубот

Битолската команија Цермат ќе го преземе раководењето на битолскиот прволигаш Пелистер, актуелниот второпласиран тим во Првата лига, откако била постигната спогодба со општина Битола за преземањето на 75 отсто од...

Васоски: Мора да се победи Силекс, нема друга опција!

Поразот во големото дерби од Шкендија со 1-2 во осминафиналето од Купот на Македонија во средата, Вардар ќе го лечи на дуелот против Силекс, задутре на домашен терен, на кој од „црвено-црните“ се очекува само победа и...

Велинов: Нема да се браниме против Вардар

Повратникот во Првата лига Силекс во недела му гостува на лидерот Вардар во рамки на 9.коло. Кратовци играат над очекувањата оваа сезона и котираат на одличното четврто место со 13 бода или пет помалку во однос на...

Тетовското дерби без навивачи на Тетекс: Шкендија не дозволува присуство на „Војводи“

Навивачите на Тетекс, „Војводи“ нема да може да го гледаат тетовското дерби в недела (15.30 часот), откако Шкендија денеска објави дека ќе ја затвори источната трибина од стадионот, каде традиционално се собираат...

У-16: Македонија два пати минимално поразена од БиХ

Фудбалската У-16 репрезентација на Македонија со два порази се враќа од Зеница затоа што два пати, со минимални 1-0 загуби од врсниците од Босна и Херцеговина. Нашите фудбалери одиграа два рамноправни натпревари, но...

Бошковски: Ремито на „Чаир“ е добар резултат

Тренерот на екипата на Тетекс, Зоран Бошковски е задоволен од нерешениот исход на стадионот „Чаир“ и има само пофални зборови за играта на својот тим, но и на противникот кој според него ако продолжи во ист ритам, во...

ФФМ ќе даде 800.000 евра за стадионот во Битола

Градоначалникот на Битола и претседателот на ФФМ Илчо Георгиевски денес на отворањето на фудбалската паралелка во Битола го најавија и новиот проект од „Хет трик„ програмата за поставување нова подлога и поставување...

Комити дошле до стадионот во Тетово, но полицијата ги спречила да влезат

Вардаровите навивачи Комити вчера се обиделе да присуствуваат на мечот со Шкендија во Тетово, но не им било дозволено да влезат на стадионот. МВР соопшти дека вчера околу 16 часот со автобус ангажиран во сопствена...

Добре Иванов: Не сум експерт за националистичко навивање, а не разбирам ни албански!

Делегатот на вчерашниот меч од осминафиналето на Купот на Македонија меѓу Шкендија и Вардар, Добре Иванов, не знае дали имало националистичко навивање на „Градскиот стадион“ во Тетово бидејќи не е експерт за тоа, а...

Костовски стрелец за Леувен во Купот на Белгија

Македонскиот репрезентативец Јован Костовски постигна погодок за неговата екипа Леувен откако во Купот на Белгија стрелаше против Кортјик. Тимот на Костовски на домашен терен во 1/16 финалето загуби со 1-3 од страна на...

Pages