Фудбал

ОПТИМИСТ Е МАКЕДОНСКИОТ ГОЛМАН ПРЕД ДУЕЛОТ НА „БЕРНАБЕУ“

Димитриевски: Да го заборавиме Бетис, на победа против Реал Мадрид!

Илиевски: Шпанија е фаворит, со сите други ќе се...

Македонската репрезентација до 21 години денеска во Нион ги дозна противниците...

Деан Митрев го напушти Работнички

Одбранбениот играч го раскина договорот со неговиот досегашен клуб, им се...

Тасевски одново изрази желба да се врати во...

И претходно поранешниот македонски репрезентативец говорејќи за бугарските...

Убедлива победа против кој друг, ако не против Луксембург?!

Контрола на топката на средината на теренот, ефикасност не само од напаѓачите и концентрација и при неповолен развој на настаните е формулата за успех на вечерашниот натпревар

Ѓорѓиоски остана без првиот соработник: Генералниот секретар Димитар Зисовски поднесе оставка!

Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) остана без својот прв оперативец, откако денеска генералниот секретар на куќата на фудбалот Димитар Зисовски, најблискиот соработник на претседателот Илчо Ѓорѓиоски си поднесе...

Без потценување, но и без преценување на Луксембург

„Црвено-жолтите“ според коефициентот на УЕФА се зад Лихтенштајн и немаат право да потценуваат никого, но не смеат ниту да се плашат од Луксембург, ако се земе предвид во кои клубови играат репрезентативците на оваа земја

Сулејманов: Одиме на победа против Босанците

Таулјант Сулејманов денеска не беше стартер во репрезентацијата до 19 години против Франција иако е можеби најталентираниот фудбалер во неговата генерација. Крилниот напаѓач на Работнички од селекторот Вујовиќ доби...

Вујовиќ: Распоредот не ни оди во прилог

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација до 19 години Марио Вујовиќ е задоволен од играта на неговите избраници само во едното полувреме, но јасно е дека против Франција нашите шанси за победа беа мали. „...

Битола повторно го отвора „случајот Тумбе Кафе“

Откако битолската компанија „Цермат“ стана нов сопственик на Пелистер, градоначаникот на општина Битола, Владимир Талески најави дека за два дена повторно ќе биде детално отворен случајот за стадионот под Тумбе кафе....

Ристевски: Приказната на Лудогорец ќе биде мотивација за успешен развој на Пелистер

Битолски „Цермат“ денес официјално страна нов сопственик на фудбалскиот прволигаш Пелистер, а првиот човек на компанијата, Зоран Ристевски е голем оптимист и има амбициозни планови со битолските „зелени“. При...

У-19: „Триколорите“ пресилни за македонските надежи

ФРАНЦИЈА - МАКЕДОНИЈА 2-1 (2-0) Стадион: „Куќа на фудбалот“ - Скопје Гледачи: 1.000 Стрелци: Мопај 19', Дембеле 41' (Ф); Сулејманов 70' (М) МАКЕДОНИЈА: Ѓоргиев, Амановиќ, Терзиев, Аломеровиќ, Демир (Крезиќ 75'),...

Вардар на дисциплинска поради скандирањето „ФФМ мафија“

Актуелниот лидер во Првата лига, Вардар се соочува со нова казна од дисцилинската комисијата на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) поради скандирањата „ФФМ мафија“ на вечното дерби во саботата со Пелистер...

За национализам, пиротехника и повреден голман - ФФМ ја казни Шкендија со 2.500 евра!

Тетовска Шкендија заработи само парична казна и не доби суспензија на теренот за инцидентот кога Балистите го погодија со камен во глава голманот на Вардар, Игор Павловиќ на крајот од мечот во осминафиналето во Купот на...

Pages