Фудбал

УТРЕ ПОЧНУВА ПРОЛЕТНИОТ ДЕЛ ОД СЕЗОНАТА 2018/2019

„Шеми" и „дилеми" во Првата лига!!!

Алексовски им посака успешен старт на своите...

Игор Алексовски иако повреден, тој сепак најде сила да дојде на вчерашниот...

Работнички подготвен за стартот на пролетниот дел...

Во една мирна и работна атмосфера, сите во Работнички се подготвени за стартот...

И пролетниот дел ќе може да се гледа на веб-...

И во вториот дел од сезоната ќе може да се гледаат сите прволигашки натпревари...

„Филип Втори“ домаќин само на вечното дерби: Работнички викендов ќе игра во „Куќата на фудбалот“

Поради настапот на македонската фудбалска репрезентација против Белорусија во евроквалификациите и пријателската со Австралија, ФФМ одлучи викендов само еден натпревар да се игра на „Филип Втори“, а тоа е вечното дерби...

Работнички го брани Купот против Ренова, Тетекс гледа спас на сезоната против Турново

Актуелниот освојувач на Купот Работнички во првиот полуфинален натпревар ја пречекува Ренова, што ќе биде реприза на финалето од 2012 година, кога славеше тимот од Џепчиште со 3-1. Двата тима играат во фантастична форма...

Селекторе Ѓуровски, направивме тим од тие што ги „избркавте“: И сигурни сме дека е подобар од вашиот!

На најновиот список на македонската фудбалска репрезентација немаше место за многу искусни и проверени имиња со богато репрезентативно искуство. Селекторот Бошко Ѓуровски незадоволен од резултатите од претходните...

ФФМ со апел кон навивачите: Бодрете ги репрезентативците на Фејсбук!

Фудбалската федерација на Македонија наместо да се потруди да донесе многу повеќе гледачи на стадионот за претстојниот квалификациски меч, реши да собира лајкови на социјалната мрежа Фејсбук, за мотивациски пораки на...

ФФМ лани потрошила 826.000 евра на плати – за над сто илјади повеќе од 2013!

Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) за сто илјади евра ги зголемила трошоците за плати за вработените и за договорите на дело, а трендот на зголемување на овие трошоци ќе продолжи и за оваа година, открива...

Тренерот на Мајнц за Новески: Пред него има други дефанзивци, но мора да биде подготвен кога ќе ни треба

Ситуацијата на Николче Новески во Мајнц дефинитивно не е пријатна, но годините си го прават своето. Капитенот на бундеслигашот веќе не е во плановите на тренерот Мартин Шмид и очигледно неговото време во тимот е веќе...

Беласица го имитира Наполи - ќе игра во маскирни дресови! (ФОТО)

По добивањето на новото раководство, екипата на Беласица го промени логото, а денес обелодени и дека клубот добива и нови дресови пред продолжението на сезоната во Третата лига. Првиот дрес е во препознатливата сина...

Скендеровски: Унгарија е клучот за пласман во баражот

Македонската футсал репрезентација од утре ќе ја започне својата битка за пласман во на Европското првенство со Србија, а дуелот со Унгарија од 19 часот во спортскиот центар „Борис Трајковски“ е клучот за изборување на...

Ѓуровски разочаран од центарфорите: Ќе се обидеме со друг стил на игра во нападот

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Бошко Ѓуровски за претстојните два натпревари против Белорусија во евроквалификациите и пријателската со Австралија повика многу нови играчи, а голем дел од оние кои...

Против Белорусија со куп дебитанти – Матиќ, Барди, Марковски...

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Бошко Ѓуровски денеска го соопшти списокот за претстојниот квалификациски меч со Белорусија на 27 март и пријателскиот меч со Австралија три дена подоцна, на кои деби...

Pages