Фудбал

МАКЕДОНСКИОТ РЕПРЕЗЕНТАТИВЕЦ ВО ИНТЕРВЈУТО ЗА ШПАНСКИ „АС“

Барди: Убав предизвик со Лео Меси, а мислам дека имам подобар удар од Роналдо!

„Дерби дела Мадонина“: Беа убави времиња, Мурињо...

В недела од 20:30 часот во рамките од деветтото коло во Серија А на ред дојде...

АЛИМИ: Секогаш е тешко со Вардар!

„Ривалот се наоѓа во подобра ситуација и е во добра форма, но ако ние успееме...

„МАРКА“: Нема проблеми за Барди, „фит“ за мечот...

Во сабота од 13:00 часот на „Сантјаго Бернабеу" составот на Леванте игра против...

Стојчевски е новиот Извршен директор на ФК Пелистер

На денешната седница на Собранието на клубот, и официјално беа избрани новите водечки лица во ФК Пелистер.

Треневски на кормилото на Ком

По само неколку месеци без ангажман, Виктор Треневски постигна договор со црногорскиот второлигаш Ком од Златице.

ЏИЏИ: Ренова има потенцијал за висок пласман

Наша цел ќе биде на секој натпревар без разлика со кого и каде играме да одиме на победа. Првиот тест ни е пред нашите гледачи со Рабтнички кого го почитуваме, но сметам дека бодовите ќе бидат запишани на нашето конто, вели тренерот Илиевски. 

Фановите на Лидс Ј. бараат Алиоски да биде резерва

По двонеделната пауза за меѓународни репрезентативни натпревари во Лигата на нации, викендов и нашите репрезентативци се враќаат со клупски обврски. Едно од најспоменуваните имиња од почетокот на сезоната е она на Езџан...

На Запад нема одлагање, на Исток две кола поместени

Продолжението на првенството во источната конкуренција ќе биде со 10. коло на 30 октомври, а другото заостанување ќе се надополни во следната репрезентативна пауза. 

Вујовиќ ги отвори картите

Селекторот Марио Вујовиќ одлучи да им даде шанса на вкупно 20.фудбалери за турнирот кој во периодот од 20. до 26 октомври ќе се одржи во Скопје.

Се огласи Мрме: Критиките за Ерменија ги заслуживме, ќе ги издржиме стоечки

По бројните критики за убеделивиот пораз од Ерменија, селекторот Игор Ангеловски се огласи на својот "Инстаграм".

Ја губиме шансaта за влез во 4. шешир во квалификациите за ЕП!?

Штета, сега и да победиме на двата последни меча со Лихтенштајн и Гибралтар, мали се шансите, речиси никакви, да бидеме најдобри во сегментот „Д" во Лигата на Нации.

Барсегјан нема работна дозвола, не игра против Шкендија!?

Тигран Барсегјан играше за својата репрезентација против Македонија во УЕФА Лигата на нации, а сега треба да им се сврти на клупските обврски во Вардар.

За „бомбардерите“ нема место во репрезентациите!?

Селекторот на „А" репрезентацијата Игор Ангеловски не смета на Бесарт Ибраими, додека оној на У-21 Добринко Илиевски пак не ги повикува Влатко Стојановски и Петар Петковски.

Pages