како подготовка за претстојната сезона

Силекс и Гостивар ремизираа на пријателски дуел

Прволигашот поведе, но гостиварци со погодок во 90 минута се спасија од пораз

објавено: 22 јули 2018 - 19:02

На пријателски меч одигран во Маврово, Силекс и Гостивар ремисираа 1:1. Прволигашот од Кратово поведе со голот на Драшковиќ во 50 минута, но гостиварци не се предадоа. Се играше последната минута од мечот кога второлигашот успеа да погоди и да израмни на 1:1, што впрочем беше и конечен резултат. 

За Силекс ова беше петти контролен дуел ова лето. Кратовци се надеваат дека подготвени ќе влезат во новата натпреварувачка сезона. 

Најново во Фудбал