НОВ ДЕН, НОВИ СИЛИ НА НАШИТЕ НАЈДОБРИ РЕПРЕЗЕНТАВЦИ

Утрински тренинг на „Викторија“! (ФОТО)

Македонската А репрезентација денеска ги продолжи тренинзите пред првиот натпревар од Лигата на нации против Гибралтар на гости.

објавено: 4 септември 2018 - 11:24

Од Гибралтар, Игор Д. Ивановски

Избраниците на селекторот Игор Ангеловски в четврток од 20:45 часот ја имаат фаворитската улога, а потсетување три дена подоцна дома ќе се сретнат со Ерменија во Скопје.

Во групата се наоѓа уште селекцијата на Лихтенштајн, и само првопласираната селекција оди во следната фаза каде што ќе разигрува за пласман на Европското првенство 2020. година.

-нашето голманско дуо Давид Митов Нилсон и Столе Димитриевски-

Најново во Фудбал