МЛАДИТЕ СО ПОРАКА

Селфи од Тула: Добри сме, подготвени сме (ФОТО-ВЕСТ)

Македонската репрезентација до 21 година во одлична атмосфера ги доработува последните финеси пред утрешниот квалификациски дуел со Русија. Во Тула „црвено-жолтите“ отпатуваа без двајцата стандардни фудбалери Милан Ристовски и Тихомир Костадинов. Иако се ослабени во нападот ветуваат добар меч. 

објавено: 11 октомври 2018 - 11:00

Најново во Фудбал