МОЖЕ ЛИ ДА СЕ ПОВТОРИ ЛАНСКИОТ УСПЕХ?

Ова се можните ривали на Вардар во Лигата на Европа

„Црвено-црните“ во првото квалификациско коло ќе бидат во групата на носители

објавено: 4 јуни 2018 - 13:07

Познати се сите можни противници на Вардар во 1. квалификациско коло од Лигата на Европа. Нашиот клуб во 1. квалификациско коло ќе биде во групната на носители. Доколку успее да се пласира во следната фаза, во 2. квалификациско коло, исто така ќе биде во групата на носители.

Вардар во моментов има УЕФА коефициент 5.000.

Ждрепката е на 19. јуни во Нион кога Вардарци ќе го дознаат противникот во првото, и во евентуално второто квалификациско коло.

МОЖНИТЕ ПРОТИВНИЦИ НА ФК ВАРДАР ВО 1. КВАЛИФИКАЦИСКО КОЛО НА ЛИГА НА ЕВРОПА

Вадуц (Лихтенштајн)

Левадија Талин (Естонија)

Милсами (Молдавија)

Стјарнан (Исланд)

Ференцварош (Унгарија)

Клифтонвил (С. Ирска)

Дунајска Стреда (Словачка)

Будуќност (Ц. Гора)

Широки Бријег (БиХ)

Пјуник (Ерменија)

Партизани Тирана (Албанија)

Чикура (Грузија)

Зариа Балти (Молдавија)

Петрокуб (Молдавија)

Луфтетари (Албанија)

Лачи (Албанија)

Вестманаејар (Исланд)

Ујпешт (Унгарија)

Хонвед (Унгарија)

Лиепаја (Летонија)

Илвес Тампере (Финска)

Купс (Финска)

Лахти (Финска)

Дери Сити (Р. Ирска)

Шамрок Роверс (Р. Ирска)

Самтредиа (Грузија)

Рига (Летонија)

Транс Нарва (Естонија)

Штумбрас Каунас (Литванија)

Грбаљ (Ц. Гора)

Гандазасар Капан (Ерменија)

Банантс (Ерменија)

Балзан (Малта)

Прогрес Нидеркорн (Луксембург)

Расинг Унион (Луксембург)

Гленавон (С. Ирска)

Слоеран (С. Ирска)

Кона'с Квиј (Велс)

Рунавик (Ф. Острови)

+ 7 квалификанти од Премилиминарната рунда

НОСИТЕЛИ:

Биркиркара (Малта)

Тракаи (Литванија)

Европа (Гибралтар)

Торшавн (Ф. Острови)

Фолгоре (С. Марино)

Бала Таун (Велс)

Гзира Јунајтед (Малта)

------------------------------

АУТСАЈДЕРИ:

Цефн Друидс (Велс)

Сант Јулио (Андора)

Клаксвик (Ф. Острови)

квалификант од Гибралтар

Енгордани (Андора)

Приштина (Косово)

Фиори (С. Марино)

Најново во Фудбал