КЛУБОТ ОБЕЗБЕДИ НАСТАП ВО ПРИМЕРА

Мирко Ивановски понуден на Ваљадолид

На генералниот директор на Ваљадолид, Мигел Анхел Гомес му е понуден македонскиот репрезентативец...

објавено: 22 јули 2018 - 10:27

Анхел Гомес е импресиониран од игрите и учинокот на Мирко Ивановски кој постигна 15 голови од 30. натпревари.

Мирко Ивановски моментно игра за хрватскиот состав на Хајдук од Сплит чиј дрес го облече ова лето, а во изминатиот период стрелаше и на пријателскиот дуел против рускиот Ростов.

Да потсетиме, Ваљадолид во најсилната шпанска лига (Примера) се пласираше низ плеј-офот во кој ги совлада Хихон и Нумансија.

 

Најново во Фудбал