МАКЕДОНСКИОТ ТАНДЕМ ГО ВРАТИ ВО ИГРА ПАЛЕРМО

Нестор асистира - Трајковски стрела (ВИДЕО)

Македонските репрезентативци, Илија Несторовски и Александар Трајковски по пауза од еден меч одново се главни во таборот на Палермо. 

објавено: 8 декември 2018 - 13:31

Палермо благодарение на македонскиот репрезентативен тандем, Илија Несторовски и Александар Трајковски се врати во игра на дуелот со Падова.

Тимот од Сицилија изненадувачки имаше негатива од 1-0 на гостувањето кај аутсајдерот, но пред крајот на првиот дел Трајковски израмни на 1-1 на асистенција на Несторовски. 

 

Најново во Фудбал