НОВ ТРАНСФЕР ЗА НАШИОТ ФУДБАЛСКИ „ГАРСТЕРБАЈТЕР“

Мециновиќ една година во Трепча

Стоперот е дел од косовскиот тим каде што веќе претходно четворица македонски интернационалци.

објавено: 20 јули 2018 - 10:37

Јасмин Мециновиќ е нов член на тимот на Трепча. Стоперот заминува за Косово, откако летово имаше слободни документи и можеше да бира каде ќе ја продолжи кариерата. Се одлучи за амбициозниот косовски прволигаш каде што веќе настапуваат Александар Багашоски, Благој Гуцев, Мартин Мирчевски и Антониот Бујчевски.

„Заминувам за Косово, каде што следната сезона ќе настапувам за тимот на Трепча. Ќе се приклучам на подготовките на тимот веќе викендов, а истите се одржуваат во Охрид“.

Најново во Фудбал