ДОБРИ ВЕСТИ ЗА СЕЛЕКТОРОТ АНГЕЛОВСКИ

Адеми се враќа, и голгетерски

Фудбалерите на Динамо стигнаа до планиран триумф на гостувањето против Истра 1961 (4:1), а еден од стрелците беше и повратникот во нашиот национален тим.

објавено: 20 октомври 2018 - 20:28

Фудбалерите на Динамо стигнаа до планиран триумф на гостувањето против Истра 1961 (4:1), а еден од стрелците беше и повратникот во нашиот национален тим.
Аријан Адеми се враќа во препознатгливата форма, а го потврди тоа и со еден гол во мрежата на екипата на Истра 1961.
Го реализираше тоа играчот од средината на теренот во 66.минута од играта, по кпој „модрите" направија комплетен превсрт, а на крајот стигнаа до убедливо (4:1) со голот на Будимир.
По 11.кола Динамо е лидер со 27. Бода (осум победи и три порази)

Најново во Фудбал