МАКЕДОНСКИОТ ФУТСАЛЕЦ МОРА ДА ОДИ НА ОПЕРАЦИЈА

Хендикеп за Хрватите: Мицевски ќе паузира четири-пет месеци!

Како што информираат од хрватскиот футсал клуб, пред почетокот на сезоната останаа без македонскиот интернационалец.

објавено: 14 септември 2018 - 13:30

МНК Сквер Дубровник пренесува дека Адријан Мицевски дека ќе мора да оди на операција на зглобот после направените медицински прегледи во Загреб.

Станува збор за повреда која се случи уште во минатата сезона во текот на натпреварот против Насионал.

Спрема последните информации Мицевски ќе биде отсутен минимално четири-пет месеци.

Најново во Фудбал