ОДРЕДЕНИ СУДИИТЕ ЗА 8. КОЛО ВО ПМФЛ

Ставрев „главен“ на дербито во Турново

Александар Ставрев ја доби задачата да го суди дербито на 8. коло меѓу А. Пандев и Шкендија.

објавено: 27 септември 2018 - 15:15

Александар Ставрев од Скопје е делегиран за главен судија на средбата меѓу А. Пандев и Шкендија, средба која е дерби на 8. коло.

Овој натпревар се игра во сабота со почеток во 15 часот на стадионот Кукуш во Турново. Впрочем сите натпревари од ова коло се играат во сабота поради неделниот Референдум.

ДВОЈКИ ЗА 8. КОЛО - 29.09.2018 (САБОТА) 15 Ч

ТЕТОВО: РЕНОВА - ШКУПИ
Судија: Васко Мавров (Струмица)

СКОПЈЕ: РАБОТНИЧКИ - БЕЛАСИЦА
Судија: Марјан Стојановски (Кичево).

КРАТОВО: СИЛЕКС - МАКЕДОНИЈА ЃП
Судија: Марјан Маркоски (Охрид).

ШТИП: ПОБЕДА - ВАРДАР
Судија: Дејан Јакимовски (Скопје).

ТУРНОВО: А. ПАНДЕВ - ШКЕНДИЈА
Судија: Александар Ставрев (Скопје).

Најново во Фудбал