СЕЗОНАТА ОДНОВО СТАРТУВА СО СУПЕР ДЕРБИ

Погледнете го комплетниот распоред на Првата лига

Стартот на новата сезона во ПМФЛ е закажан за 12. август, исто како и минатата година, во првото коло ќе се сретнат Шкендија и Вардар. 

објавено: 1 август 2018 - 12:52

Стартот на новата сезона во ПМФЛ е закажан за 12. август, исто како и минатата година, во првото коло ќе се сретнат Шкендија и Вардар. Есенскиот дел треба да заврши на втори декември, додека пролетниот дел стартува на 17. февруари 2019 година, а ќе заврши на 26. мај.

Покрај Шкендија и Вардар, кои ќе се одмерат силите во Тетово, во првото коло ќе се сретнат уште: Работнички - Ренова, Победа - Беласица, Академија Пандев - Македонија ЃП, Силекс - Шкупи.

Комплетниот распоред може да го видите на овој ЛИНК. 

Најново во Фудбал