ПРВОЛИГАШКИ ФУДБАЛ ПОД ИСАРОТ

Победа - Вардар в сабота во Штип!

Прилепчани го закажаа дуелот од 8. коло со Вардар, на стадионот во Штип. Можност штипјани да следат прволигашки фудбал

објавено: 26 септември 2018 - 11:00

Победа - Вардар, еден од најинтересните натпревари од 8. коло, кое се игра во сабота со почеток од 15 часот, ќе се игра во Штип, на стадионот под Исарот.

Тоа ќе биде можност по подолго време штипјани да гледаат прволигашки фудбал. Познато е дека Победа досега своите натпревари како домаќин ги играше во Битола, но сепак се чини дека сака да направи мала промена.

Најново во Фудбал