НЕ Е САМО ШКЕНДИЈА

Ниту Работнички не е атрактивен за македонските ТВ-куќи

Настапите на македонските клубови во квалификациските кола во Лигата на шампиони и Лига Европа засега не се интересни за ниту една македонска телевизиска куќа. 

објавено: 11 јули 2018 - 15:52

По Шкендија, ниту за Работнички не се заинтересира една од многуте македонски телевизиски куќи. Тимот од „Градски парк“ денеска (17:30 часот) го игра првиот квалификациски меч против Хонвед во рамките на Лига Европа. Оние кои што ќе сакаат да го проследат овој дуел ќе мора да најдат стрим на интеренет или пак да дојдат на комплексот „Петар Милошевски“.

 

Најново во Фудбал