Фудбал

НЕ ГО САКААТ ПОВЕЌЕ МАКЕДОНСКИОТ ФУДБАЛЕР НА „ИЛАНД РОУД“!?

Новогодишниот план на Лидс ќе биде „проблем“ за Алиоски!

Пионерите на „контроли“ со Црна Гора

Селекција на Македонија за играчи под 15 години отпатува за Црна Гора, ќе...

Во Букурешт по појасна „слика" за...

Машката селекција на Македонија за играчи под 16 години деновиве е во Букурешт...

Несторовски погоди за водство на Палермо (ВИДЕО)

„Несторгол“ веќе го постигна и 4 гол во новата сезона во Серија Б лигата во...

Вардар прашува: Кој донесе одлука дали голот е регуларен? (ФОТО+ВИДЕО)

ФК Вардар вечерва со дилема: Кој всушност ја донесе одлуката дека голот на Емини е регуларен?

Шкендија славеше во соблекувалната

Фудбалерите на Шкендија имаа многу причини за радост по денешната победа на дербито со Вардар во Скопје. Освен што успеаја да го совладаат големиот ривал, успеаја сериозно да ја намалат и бодовната негатива во трката со...

Гачевски: Можам да се заколнам дека тоа не беше гол

Многу бура и негодување предизвика денешниот прв погодок на екипата на Шкендија на дербито од 10. коло во ПМФЛ против Вардар во Скопје. Дилемата дали топката ја мина гол линијата или не, не може да се види најдобро.Во...

Ништо од „репете“ и фер навивање: Сомнителниот гол на Емини и „проектилот“ на Ибраими! (ВИДЕО)

Денеска во 10. коло од најинтересниот натпревар во Првата македонска фудбалска лига (1МФЛ) составот на Шкендија триумфираше над Вардар (0:2).

10 натпревар и седмо реми за Гоблен

Се комплетираше и десеттата рунда од второлигашкиот шампионат на Западот, денеска Струга Трим Лум не ја оправда фаворитската улога на домашен терен, односно само ремизираше 1:1 со Гоблен Јуниор.

Прв пораз на Вардар, Шкендија подобра во дербито на „Маџари“! (ФОТО)

Денеска на дербито на стадионот „Борис Трајковски" - Маџари во Скопје во рамките од 10. коло Вардар загуби минимално од Шкендија со резултат 0:2.

САМИ ПРОЦЕНЕТЕ: Дали беше регуларен голот на Шкендија? (ВИДЕО)

Денеска во дербито од 10. коло во Првата македонска фудбалска лига после првото полувреме на стадионот „Борис Трајковски" - Маџари води Шкендија во Скопје против Вардар (0:1).

Велковски го постигна 50. погодок во дресот на Сараево

Крсте Велковски вчера му го донесе 10. триумф на Сараево во босанскиот шампионат. Македонскиот интернационалец од пенал во 61. минута го постигна единствениот погодок на стадионот „Ашим Ферхатовиќ Хасе". Голот на Велковски беше посебен, го запиша 50. погодок во дресот на Сараево. 

Јаховиќ го спаси Коњаспор во 82. минута (ВИДЕО)

Коњаспор се враќа со големо реми од гостувањето кај Ризаспорт благодарение на македонскиот интернационалец, Адис Јаховиќ, кој се врати на терените по суспензијата од два меча. Јаховиќ влезе во второто полувреме, во кое неговиот тим имаше негатива од 1-0. Во 82. минута македонскиот голгетер беше прецизен од белата точка за 1-1. За Коњаспор ова беше четвртто реми сезонава, има два порази и три победи.  

ВОЈНАТА ПРОДОЛЖУВА И НА ТЕРЕН: Гачевски и Муслиу не се поздравија (ВИДЕО)

Војната и препукувањето на социјалните мрежи меѓу Филип Гачевски и Висар Муслиу продолжува на терен. Фудбалерите на Вардар и на Шкендија не се поздравија пред стартот на големото дерби, кое се игра на стадионот „Борис Трајковски“ во Маџари. 

Pages