ФАРСКИ ОСТРОВИ ПРЕЧКА ЗА ФИНАЛЕ

Европскиот сон продолжува (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Македонската младинска селекција се пласира во полуфиналето на ЕХФ Шампионатот, откако ја совлада Украина со 28-27 во неизвесен меч. Нашите момци се најдоа на два чекори до пласман на Европското првенство, првата пречка е репрезентацијата на Фарски Острови, дуелот се игра во сабота. 

објавено: 26 јули 2018 - 20:00