НЕМА СЕНЗАЦИЈА ВО МИНХЕН

ВИСОК „ЛЕТ“, ПА СИЛЕН „ПАД“: Македонија издржа само едно полувреме (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Перфектното прво полувреме не беше доволно за сензација во дуелот со европскиот првак Шпанија. „Фуријата“ не среди за само пет минути во вториот дел, па разбирливо, селекторот Раул Гонзалез, чуваше сили за утрешниот меч со Исланд, кој за Македонија ќе значи „сè или ништо“, односно пласман во главната фаза или пак „Президент куп“.

објавено: 16 јануари 2019 - 21:44