ПОРАЗ ВО ПРВИОТ МЕЧ ЗА ПЛАСМАН ВО „ПРЕЗИДЕНТ КУПОТ“

„Руска салата“ од Македонија (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Македонија го забележа и четвртиот пораз на СП 2019, од Русија или првиот во „Ланксес“ арената во Келн, во „Президент купот“, во разигрувањето за пласман од 13 до 16 место. Без победнички менталитет, желба и мотив за игра, нашите ракометари делуваа „потонати“ и без инспирација, па утре ќе играат во мечот за 15. место на мундијалот. Ривал ќе ни биде поразениот од дуелот Чиле - Катар.

објавено: 19 јануари 2019 - 14:57